ANY / ARNAVUTKÖY

any-6Arnavutköy balıkçıların egemenliğinde olabilir ama  geçmiş yıllarda da çeşitli bar ve kafelerin açıldığını görmüştük. Üstelik hepsi de belli dönemlerde epey rağbet görmüşlerdi. En son örneklerinden biri de hatırlayanınız varsa Abracadabra’ydı.

Geçtiğimiz aylarda Bebek, Kuruçeşme gibi komşu mahellelere nazaran daha sessiz ve sakin olan Arnavutköy’e “Any” adında yeni bir cafe/pub açıldı. Ana caddenin paralelinde iç sokakta tam köşeye yerleşmiş bu mekanın ismini eminiz duymuşsunuzdur. Sabah kahvaltı edebileceğiniz, öğlen zengin bira menüsünden seçtiğiniz biranızla nefis yemekler yiyebileceğiniz gece de tam bir bara dönüşen Any’de anlayacağınız her saate ve her beklentiye göre bir tat bulabilirsiniz.

Processed with VSCOcam with lv01 preset

Sadece yiyecek içecek değil mekanda gördüğünüz herşeyin yani mobilyadan objesine satılık olduğunun da altını çizelim. Beğendiğiniz bir şey olursa sizin için üretiliyor. Any için şimdiden yeni “Lucca” diyenler var. Hep beraber göreceğiz.

 

 

 

any3

Arnavutköy Bebek Caddesi

71/A

(212) 265 02 69

Çarşamba, cuma ve cumartesi 08:00-03:00

diğer günler 08:00-01:00

Yazıdan Etiketler
,
Written By
More from Deniz Eray

Wanda – Nişantaşı

Nişantaşı Atiye Sokak’taki Wanda’yı herhalde artık duymuşsunuzdur. Çok yeni bir mekan olduğu...
Read More

1 Comment

  • 20 Mart tarihinde 3 arkadaşımla beraber akşam yemeği için ANY’e geldim. İşte olay da aslında tam burada başladı. Malum terör olayları yüzünden ülkece zor günlerden geçtiğimiz, sokakların bomboş olduğu, insanların dışarı çıkmaktan dahi çekindiği oldukça sakin bir pazar günüydü. Sadece birkaç saat öncesinde Galatasaray – Fenerbahçe derbisi güvenlik önlemleri nedeniyle ertelenmiş ve bu yüzden üstümdeki formamla yarı yoldan dönmüştüm ve arkadaşlarımla birlikte bir akşam yemeği yemek, bir nebze olsun son günlerin stresini atmak için burada karar kılmıştık. İçeri girdiğimizde sokaklar gibi içerisi de son derece sakin ve belki de 10 kişiyi geçmeyecek müşteri vardı. Bir masa seçip oturmamızla beraber çalışanlardan birinden ilk hamle geldi ve üzerimdeki Galatasaray formasını çıkarmam istendi. Başka giyecek bir şeyim olmadığını söylemem üzerine ise mekanı terk etmemiz istendi. Masada 4 kişiydik ve tek formalı, hatta tek Galatasaraylı olan da bendim. İçeride herhangi bir taşkınlığa sebep verebilecek hiçbir hareketimiz yoktu. Açıkçası bu kadar sakin bir günde, ülke olarak aslında birbirimize tahammül etmeye en ihtiyacımız olduğu zamanlarda gelen bu tepki beni çok şaşırttı ve çalışan kişinin isteği üzerine mekandan ayrıldık. Yorum sizlerin…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *