Paris’te Klasik bir Bistro Deneyimi İçin Benoit’yı deneyin

IMG_2097 1912’den beri aynı yerde olan Benoit  Paris’in hem en eski bistrolarından biri, hem de Michelin yıldızı olan tek bistrosu. 2005 yılının Nisan ayına kadar Benoit’nın sahipleri Petit ailesiydi. Yakınlarında bulunan Les Halles 1971 yılında yıkılıp alışveriş merkezine dönüştürülene kadar isminden de anlaşılacağı üzere bir meyve sebze haliydi. O zamanlar Benoit’nın müşterilerinin çoğunu Les Halles’den gelen Parisli tüccarlar oluştururmuş. Les Halles’in yıkılması ile birlikte zaman içerisinde müşteri portföyleri de değişmiş. Sonunda 93 yıllık başarı hikayesinin ardından Michel ve Catherine Petit Benoit’yı ünlü Fransız şeflerinden Alain Ducasse’a devretmişler.

IMG_2100

Benoit’nın menüsünde tahmin edebileceğiniz gibi klasik bistro yemekleri bulacaksınız. Yemeklerin lezzeti bir yana üzerinde B harfi bulunan porselen geniş tabaklarda yapılan sunumlar da bir o kadar zarif ve şık. Çok zengin bir şarap menüleri olduğunu da ayrıca ekleyelim. Beyaz örtülü masalarda klasik tarz bir Paris deneyimi arayanlar için önerilir.

Her gün öğle yemeği için saat 12:00’dan 14:00’a kadar açık. Akşamları ise pazartesinden perşembeye 19:30 ve 22:00 arası, diğer günler de 19:00-22:00 arası açık. Tek kişilik hesap 40 Euro’dan başlayıp 100 Euro’ya kadar çıkabilir.

IMG_2115

Benoit

20 rue Saint Martin

75004 Paris

http://www.benoit-paris.com/fr/contact adresinden online rezervasyon yapabilirsiniz

 

 

 

Yazıdan Etiketler
, ,
Written By
More from Deniz Eray

400°C Pizza

Gün geçmiyor ki Nişantaşı Topağacı’nda yeni bir yer açılmasın. 400°C için tam...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *