GRAM – ŞİŞHANE

IMG_6184 copy2012 Timeout İstanbul/Gusto Yeme-İçme Ödülleri’nde “En İyi Şef” ödülünü kazanan Didem Şenol Karaköy’deki Maya Lokantası’ndan sonra 2012 yılında da Şişhane’de Gram isminde ufak, sempatik bir yer açmıştı. Akşamları erken kapandığı için bir türlü gitme fırsatı bulamamıştık ama hep aklımızdaydı.

Birkaç hafta önce sıcak ve tatile gidenler sayesinde boşalmış İstanbul’da Cumartesi gününü yeni birkaç yere gitmek için değerlendirelim dedik. Yeni bir yer olmamakla birlikte bugünlerde adını yeniden sık sık duymaya başladığımız Limonlu Bahçe’de kahvaltımızı yaptık. Çok memnun kaldığımızı söyleyemeyiz ama o ayrı bir postun konusu olacak. Kahvaltıdan sonra da bitmesine bir hafta kala Pera Müzesi’ndeki Andy Warhol sergisini gezdik. (Bknz. http://goo.gl/UmMTks) Tam kahvemizi nerede içelim diye düşünmeye başlamışken aklımıza Gram geldi.

Gram, Meşrutiyet Caddesi üzerinde Pera Palas Oteli’ni geçtikten biraz sonra sol kaldırımda bir binanın giriş katında. Kapıdan girdiğinizde sizi kekler, pastalar ve kurabiyelerle dolu bir bar tezgahı karşılıyor. Eğer tatlılardan gözünüzü ayırmayı becerebilirseniz içerideki ana salona geçebilirsiniz. Bu oda aynı bir evin açık mutfağı olan yemek odası gibi. Artık bir sürü mekan açık mutfak konseptini kullanıyor fakat buradaki tam anlamıyla açık. Masalarla o kadar iç içe ki yemeklerin hazırlanışını bizzat izleyebilirsiniz. Tek başınıza olduğunuzda da oyalanmak için iyi bir seyirlik olabilir. Odanın ortasında büyük dikdörtgen ahşap bir masa bulunuyor. Bu masa ve arkasındaki biraz daha küçük olan ikinci masa paylaşım masaları olarak kullanılıyor. Eminiz zaman zaman bu masalarda ufak flörtler bile oluyordur.

fotoğraf

Uzun lafı kısası, Gram’da mevsime uygun olarak hafif ve sağlıklı yemekler bulunuyor. Çeşit çeşit salatalar, zeytinyağlılar ve sıcak yemekler var. Hafta içleri öğle yemeği servisi 12:00-15:00 arası  açık büfe olarak servis ediliyor. Yemeklerinizi paket ettirip evinizde veya iş yerinizde de yiyebilirsiniz. Boğucu yaz aylarında dondurma ve sorbe çeşitlerini de şiddetle tavsiye ederiz.

Hafta İçi: 8:30-18:00

Ctesi: 10:30-18:00 / Pazar: Kapalı

Asmalı Mescit Mah. Meşrutiyet Cad.

No:107D Beyoğlu

Tel: 0 212 243 10 48

Yazıdan Etiketler
, , ,
Written By
More from Deniz Eray

Ege Köyü Germiyan’da Sokak Sanatı ve Nuran Erden

Eski fotoğraflarımı toparlayıp, arşivlerken iki sene önce Mark’la beraber gittiğimiz Germiyan Köyü’nün...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *