Gravite Coffee – Nişantaşı

fotoğrafÜçüncü dalga kahveciler dört bir yanımızı sarmışken daha önce bahsetmeyi unuttuğumuz bir kahvecimiz daha var Nişantaşı’nda: Gravite. Yeri gelmişken bu üçüncü dalga da ne demek oluyor diye kendi kendinize arada soruyorsanız, bu terim de kelime haznemize Amerika’dan gelmiş bulunuyor. Birinci dalga Amerika’nın en eski kahvelerinden Folgers, ikinci dalga da hepimizin bildiği Starbucks oluyor. Üçüncü dalga kahveci de yüksek kalitede kahve üretmeyi ve bu işi bir zanaatkarlık olarak gören kahvecilere deniyor.

Gravite’ye geri dönecek olursak Amerikan Hastanesi ve Topağacı Meydanı’nın arasında kalan bir yerde küçük, sakin bir kahve dükkanı. Sade ve minimalist dekorasyonun her türlü detayıyla mekan sahipleri birebir ilgilenmiş. Özellikle kahve fincanlarını ve sunumu çok beğendik.

image-1

Kahveleri bu sene Time Out yeme içme ödüllerinde en iyi üçüncü dalga kahveci ödülünü alan Petra Roasting Co’dan aldıklarını da hatırlatalım.

Herkesin kendini rahat ettiği bir ya da iki kahve dükkanı olduğunu düşünürsek önermek bizden favorinizi seçmek de sizden.

 

 

 

 

Gravite Coffee

Teşvikiye Mahallesi, Prof. Dr. Müfide Küley Sokak,

No 45, Şişli, İstanbul

 

Written By
More from Deniz Eray

ANDY WARHOL / PERA MÜZESİ (7 MAYIS-20 TEMMUZ)

Pera Müzesi’nde Amerikan pop kültürünün temsilcisi Andy Warhol’un sergisini gezmek için son...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *