NOPA / Nişantaşı

image-9Sonunda Nişantaşı’nda yokluğunu çektiğimiz hem şık hem rahat hem de eğlenceli bir bar açıldı: Nopa. Bar demişken aynı zamanda da bir restoran ve yemeklerinin de hakkını vermek lazım.

Nopa, Atiye Sokak’ta uzun süredir inşaatı devam eden ve sonunda biten binada açıldı. Dekorasyonu tek kelimeyle harika olmuş. Hele şeffaf tavanı otomatik olarak açılıp kapanan bahçesi bir ormanın içinde oturur gibi yemyeşil olmuş. Beyaz örtülü masalar, yemyeşil bitkilerle kaplı duvarlar ve keyifli bir bar.

İki damla yağmurdan korkan İstanbullular sayesinde rezervasyonumuz dışarı taşınmıştı, o yüzden şanslıydık. Bizim masamızda yengeç keki, jumbo karides, bonfile ve ızgara levrek yendi. Tatlı olarak da sufle ve kireçte kabak yedik. Hepimiz yediklerimizden memnun kaldık. Bu güzel yemeklerle ikinci şişe şarabı açalım mı açmayalım mı derken ikincinin sonunu da gördük. Müzik de saat ilerledikçe hızlanmaya başlıyor söyleyelim.

Nişantaşı’ndan uzaklaşmayalım ama çıkıp bir içki içelim biraz sohbet edelim dediğimiz zamanlar gidecek bir yer bulamazdık. Nopa bu boşluğu dolduracak gibi gözüküyor.

image-8

 

 

 

 

 

 

 

Nopa
Atiye Sokak No:6
Şişli/ İstanbul
212 327 58 68

Yazıdan Etiketler
, ,
Written By
More from Deniz Eray

CARAVELLE – KOS ADASI

Temmuz ayı ortasında bu senenin ilk Bodrum çıkarmasını yaptık. Perşembe sabahından Pazar akşamına...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *