Petti Rosso Galata

image (7)

Bir süredir Karaköy-Tünel hattından yürürken önünden her geçtiğimde meraklı bakışlarla içine bakıp buraya bir gün gelmeli dediğim Petti Rosso, Tünel’den Galata’ya doğru inerken hemen sokağın üstünde sağ cephede.  Kırmızı beyaz kareli masa örtüleri ve sıcak dekorasyonuyla sıcak ve samimi bir italyan restoranı ambiyansını tutturmuşlar. Birkaç tane et yemeği olsa da menü makarna ağırlıklı, ayrıca pizza yok. Biz başlangıç olarak burrata aldık, sonra da birimiz domatesli fesleğenli makarna, diğerimiz de ördekli rigatoni yedik.

En havalısı benim diyen İtalyan restoranlarından çok daha lezzetli olduğunu söyleyebilirim. Mekan çok büyük değil ve en çok da turistlerin ilgisini çekmişe benziyor. Biz saat 7’de rezervasyonumuz olmadan geldiğimizde henüz tüm masalar boştu. Fakat bir saat içinde bütün masalar dolduğu gibi kapıdan gelenleri de geri göndermek zorunda kaldılar. Bu arada mekanın ortaklarından biri DJ Yakuza olarak bilinen Can Utkan olduğu için müzik konusunda da içiniz rahat edebilir.

image (3)

Uzun lafın kısası barın arkasındaki tahtada yazan “I would eat here, the Owner” yazısına katılmamak mümkün değil. Rezervasyonsuz gitmek biraz riskli olabilir. Arka masalar biraz karanlıkta kaldığı için eğer iki kişiyseniz tam cam kenarı masayı (sokaktan gelen geçeni izlemek de oldukça eğlenceli oluyor), daha kalabalıksanız da cama yakın masalardan birini ayırmanızı tavsiye ederim.

 

 

 

 

image (6)Petit Rosso

Şahkulu Mahallesi, Galip Dede Caddesi

No:56 Galata

245 94 43

Written By
More from Deniz Eray

Petti Rosso Galata

Bir süredir Karaköy-Tünel hattından yürürken önünden her geçtiğimde meraklı bakışlarla içine bakıp buraya...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *