Wanda – Nişantaşı

Nişantaşı Atiye Sokak’taki Wanda’yı herhalde artık duymuşsunuzdur. Çok yeni bir mekan olduğu söylenemez ama ben bu güzel kadından bahsetmek için biraz daha vakit geçsin istedim. Kısa sürede kendi kitlesini oluşturacağından zaten hiç şüphem yoktu. İşletmesinin emanet edildiği çok sevdiğim arkadaşım Erhan Seven’in altında imzasının olmasının bu başarıda büyük payı var. Alaçatı’daki Alarga’nın müdavimleri Erhan’ın ev sahipliğini ve samimiyetini çok iyi bilir.

Mekanın ismi soylu bir İskoç kızından ilham alınarak seçilmiş. Keltçe’den gelen ve orjinali Wynda olan isim zamanla Wanda olmuş. Wanda’ya ilk gittiğimde  hem çok şık hem de çok rahat bir mekan olmuş demiştim. Yani kapıdan girerken gerildiğiniz, birbirine tuhaf bakışlarla bakıp hava atmaya çalışan insanların mekanı değil. Bunda da sanırım marka yöneticisi Sofia Didem Sözen’in parmağı var desem yanlış olmaz. Çünkü yaratmak istedikleri ambiyans tam da benim düşündüğüm gibi “rahat şıklık”mış. Yani amaçlarını gerçekleştirmişler, en azından benim açımdan.

IMG_5691

Wanda’nın sadece dekorasyonu ve ambiyansından değil yemeklerinden de bahsetmem lazım. Yoksa şef Gabriele Sponza’ya haksızlık etmiş olurum. Ne mutfağı diye sorarsanız, Wanda Avrupa pişirme teknikleri ile hazırlanan Akdeniz mutfağı cevabını veriyor. Wanda sadece lounge kısmı ve barıyla değil yemekleri ile de çok iddialı. Üst katında gruplar için çok uygun uzun masaları da bulunuyor. Aklınızda olsun. Yüksek tavanlı ve ferah barının bir köşesinden sizi süzen Wanda’dan etkilenmemeniz mümkün değil.

Wanda’da cuma ve cumartesileri DJ performansları ile geceye hazırlanabileceğiniz geceleri uzun uzun yaşayanların tam da yokluğunu çektiği tarzda bir warm-up mekanı. Bu arada kokteyl menüsü de sormayın çünkü  sizinle özel olarak ilgilenip damak tadınıza göre özel kokteyller hazırlıyorlar. Rimsky ve Bella Basil de imza kokteyllerinden.

IMG_5684

IMG_1312

Pazar günleri kapalı.

12’de öğlen servisi ile açılıyor.

Atiye Sokak No:7 Nişantaşı

0212 343 24 35

Written By
More from Deniz Eray

MARAKEŞ – FAS

Marakeş (Berberi dilinde ‘Tanrıların Ülkesi’ anlamına geliyor.) hem Akdeniz hem de  ...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *